2017: 69 książek - 2016: 75 książek - 2015: 78 książek - 2014: 89 książek - 2013: 60 książek
zBLOGowani.pl
Blog > Komentarze do wpisu
O małej Polsce

 

Bez dystansu. Czytając komentarze na forach: 

Te wszystkie nasze wielkie słowa, nasze megalomańskie hasła, nasz (i tylko nasz) Bóg (z Matką), honor, ojczyzna, właśnie na naszych oczach okazują się być całkowicie puste. Żyjemy w Polsce, Krainie Obrzydliwości i dzisiaj bardzo mi wstyd, że jestem Polakiem, w dodatku Polakiem-katolikiem. 

Bo to jest właśnie Polska:
ci, a jest ich cała masa, mający w awatarach żołnierzy wyklętych i Polski walczące, co życzą śmierci tym, którzy uciekają przed śmiercią;
biskupi, którzy troszczą się o mikroskopijne zarodki a mają gdzieś los tych, którzy uciekają przed śmiercią;
najbardziej pobożni z pobożnych, co całe życie są ewangelicznym wzorem, ale uważają, że ci, którzy uciekają przed śmiercią, zasłużyli na śmierć (dziwne, obserwacja z ostatnich tygodni: im mniej ktoś mówi o wielkich wartościach i Bogu, tym bardziej obchodzi go los człowieka).

Nie obchodzi nas to, bo interesujemy się tylko sobą, myślimy tylko o sobie, obrzydliwie zadufany mały narodek małych ludzi, którym wmówiono, że są wielcy. (A kiedy będziemy błagać i prosić, i nie pomogą nam, po raz kolejny oskarżymy świat o swoje nieszczęścia).

 

wtorek, 01 września 2015, kozmo1

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: ja, *.dynamic.gprs.plus.pl
2015/09/02 02:26:51
Ciągle nie mogę pojąć dlaczego twierdzisz, że to jakaś polska specjalność (niechęć do obcych, strach przed islamem, głupota w necie, itp.).
-
2015/09/02 06:53:46
To nie jest polska specjalność. Każdy buduje swoją tożsamość w różnie wyrażanej opozycji do Innego.
Gdybym był Węgrem zapewne, ten sam tekst pisałbym o Węgrach i Węgrzech. Ale mnie interesuje to, co dzieje się tutaj, z nami, a nie gdzie indziej.
-
2015/09/05 22:18:19
A w ostatnie dni, przyznam, pojawiło się sporo wypowiedzi biskupów. Lepiej późno niż wcale.