2017: 69 książek - 2016: 75 książek - 2015: 78 książek - 2014: 89 książek - 2013: 60 książek
zBLOGowani.pl
Blog > Komentarze do wpisu
Dziennik w podróży służbowej (4)

 

Kawiarnia 

O szóstej stacja centralna jeszcze nie ma w sobie właściwej na przykład piątkowemu wieczorowi drapieżności. Gdzie jest kawa? - pytam siebie jak tylko wysiadam z tramwaju. Z kuchni wychodzi P., ta sama (tutaj), zeszłoroczna kapłanka kawy, strażniczka rytuału. Co słychać? - pyta i o szóstej rano na stacji centralnej rozprawiamy o wyższości łososia nad gęsią.

Szuflada

Całe muzeum sprowadzić do zawartości szuflady. Jedna szuflada - jedno życie. Boże, dlaczego nie mam szuflady? Dajmy na to: Tadeusz Różewicz - tomik, tabletki, zdjęcie Claudii Cardinale.

Bar

Ekspres nie działa w ekspresie Jelenia Góra - Białystok. Kelnerka łatwo się denerwuje. Mężczyzna deliberujący o polityce wylewa piwo na podłogę i panią w różowej garsonce, wychodzi. To panowie wylali - usprawiedliwia się kobieta. Podchodzi kelnerka ze ścierą: Normalne w tym pociągu. Kierownik gani pijaną drag queen z pijaną Myszką na kolanach. Nie wolno wymiotować w ubikacji, bo ostrzega: za włoski, ku..a, drzwi, kopa i do widzenia. Patrzcie, patrzcie, panowie biznesmeny (to o nas).

(21.02.2017)

 

czwartek, 23 lutego 2017, kozmo1

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu: