2017: 69 książek - 2016: 75 książek - 2015: 78 książek - 2014: 89 książek - 2013: 60 książek
Archiwum
Zakładki:
zBLOGowani.pl
Kategorie: Wszystkie | DZIENNIK | KINO | KSIĘGARNIA | OSOBISTE | TEKSTY
RSS
czwartek, 31 stycznia 2008
If Wa was a great pączek

Hymn o monotonicznej cykliczności świata widzialnego

co noc noc co noc dzień co dzień dzień co dzień noc

środa, 30 stycznia 2008
Rozpusta najgorsza i to w Kościele

Powinienem autora oskarżyć o plagiat. Trudno jednak oskarżać o plagiat własnych myśli, zwłaszcza, że ich chaos został harmonijnie opanowany tomistyczną dokładnością i dominikańską erudycją. W dniu, w którym odczytywałem w porannym autobusie ostatnie zdanie, ksiądz Węcławski ogłosił swoją apostazję. A ja miałem wrażenie, że książka, którą czytam rewolucyjna jest i - wpadłem w pułapkę - wszystko tak prosto wyjaśnia.

Nie zgadzam się z częścią tez teologicznych autora, natomiast jego diagnoza Kościoła, stanu duchownego i zakonnego, obowiązujacego prawa, wreszcie kluczowego problemu hipokryzji to myśl fundamentalna. Zresztą milczenie i brak szerszej dyskusji nad "Wolnością, równością, katolicyzmem" jest niestety dowodem, na słuszność tez w niej zawartych.

Świeży powiew z tej książki napawa, mimo wszystko, optymizmem. Za fasadami hierarchii, konkordatów, barokowej tytulatury i gróźb potępienia, jest przecież żywy Nazarejczyk, którego przesłanie nie straciło nic na aktualności.

(T. Bartoś, Wolność, równość, katolicyzm, wyd. WAB, Warszawa 2007)
poniedziałek, 28 stycznia 2008
Innowacje dydaktyczne: dyktando z wiedzy o społeczeństwie
(1. Uczeń uzupełnia tekst wstawiając w luki literkę "ż" albo dwuznak "rz".
2. Uczeń uzupełnia ostatnie zdanie tekstu rzeczownikiem pozostającym w związku zgody z przydawką. Rzeczownik nie musi zawierać lierki "ż" ani dwuznaku "rz". Sprawdza się trafność oceny jakości polskiej klasy politycznej.)


Spój_ na p_ywódców. Bez wy_utów _erują na _ałobie, _enująco wyko_ystując zda_enie. P_ykre jest to po_ądanie p_yrostu w sonda_ach. Có_, p_ecie_ to _ałosne ___________.


Kozmo.blox.pl Pictures presents "Motyl i skafander"

Po przyzwyczajeniu się do nieostrych obrazów (perfekcyjne zdjecia) z perspektywy nieruchomego ciała leżącego na szpitalnym łóżku, można odkryć, że jest to film pełen zachwytu nad życiem.

Naprawdę.

13:38, kozmo1 , KINO
Link Komentarze (1) »
Transformacja bezsenności w grafomanię dokonana przez autora bloga w nocy z 26 na 27 stycznia bieżącego roku

(W grafomanię popadł autor bloga o 1.24. Byli w pokoju we troje: on, komputer i choinka. Z uwagi na to, że dialog człowieka z rośliną ma pewne ograniczenia epistemologiczne, palce autora bloga nawiązały dialog z maszyną.)

Mam pisać.
Oglądam zdjęcia.
Wiatr wieje.
Auta wyją.
Noc śni.

(Maszyna nie odpowiedziała. Wyłączył ją po kilku minutach oczekiwania. W pokoju obok, pod ciepłą kołdrą, ktoś cichutko spał.)

 
1 , 2 , 3 , 4