2017: 69 książek - 2016: 75 książek - 2015: 78 książek - 2014: 89 książek - 2013: 60 książek
Archiwum
Zakładki:
zBLOGowani.pl
Kategorie: Wszystkie | DZIENNIK | KINO | KSIĘGARNIA | OSOBISTE | TEKSTY
RSS
środa, 30 września 2009
Dziesięć

Nie poznałbym tej osoby, która właśnie przyjechała na studia do stolicy i wraz z rodzicami wnosi do mieszkania swój regał. Układają talerze - oglądam to z okna, które z kuchni wychodzi do pokoju. W auchanie na Puławskiej zrobili już zakupy na październik: mleko, tymbark, nescafe, papier toaletowy. Jest ładna jesień, drzewa w pełnym kolorze (jesień była piękna tego roku). To jest P., a to J. One mieszkają w dużym pokoju, on w tym małym z oknem do kuchni. P. gra na gitarze wieczorem, J. czyta książki. Sto dziewięćdziesiąt dwa jedzie na uniwersytet. Wydrukował rozkład. Szkolenie biblioteczne. Rodzice odjeżdżają. On znowu wróci do domu w piątek. Bardzo wiele piątków będzie tak wracał. A potem już rzadziej. Potem będą oni. Zostaną tu. Jeszcze siebie nie znają, jeszcze o tym nie wiedzą.

Ale już wszystko zostało zapisane.


poniedziałek, 28 września 2009
Nieustraszeni pogromcy dewiantów

Niekonsekwencji nie rozumiem: najpierw, jak jeden mąż, wszyscy (oprócz jednego męża) głosują, żeby ich tak chemicznie, a potem okazuje się, że jak ktoś ma oscara, to już go chemicznie raczej nie*.

(Absurdalne. Doskonale wpisuje się jednak w trwającą od kilku lat histerię, w której wyniku nawet nieletni mogą podpaść pod paragraf służący ochronie nieletnich.

*Konsekwentny pozostaje natomiast kształtujący polskie ustawodawstwo organ Axela Springera pod tytułem "Fakt". 
sobota, 26 września 2009
Nauka latania


nie mogę się oderwać
boję się, że wyrżnę łbem o posadzkę.


czwartek, 24 września 2009
Będąc zaślepionym nienawiścią katolickim radykałem

Jeśli Alicja T. usunęłaby ciążę, Julia T. nie miałaby dzisiaj dziewięciu lat.

Jest to zdanie opisujące logicznie pewien ciąg przyczynowo-skutkowy i nie sądzę, że można by się z nim kłócić. Rachunek zdań: z p wynika q. (Jedynie język w zdaniu p można zmieniać w zalezności od ideologii).

Pan redaktor pisze: Fanatyzm ułatwia im tę małą podróż w czasie o dziewięć lat i szepczą dziewczynce do ucha: mama chciała cię zabić. Kłótnia dotyczy słów w zdaniu p, niczego innego, bo z p wynika q. Próbując pisać w innym dyskursie: jeśli Alicja T. zabiłaby dziecko nienarodzone, Julia T. nie miałaby dzisiaj dziewięciu lat lub jeśli Alicja T. zlikwidowałaby zagnieżdżony ludzki zarodek, Julia T. nie miałaby dzisiaj dziewięciu lat. Relacja p i q nadal jest logiczna. I nie zmienia nic fakt, że dzisiaj to kochająca matka, i że córka jest szczęśliwa (~q).

(Redaktor Pacewicz swoją filipiką: głośną, przykrą i pełną hipokryzji, wpisuje się w gruncie rzeczy, w ten sam typ dwulicowej moralności, co Ziemkiewicz i Semka)

Rozmowy polsko-amerykańskie na wysokim szczeblu

 

I can't get no satisfaction szepnął mu do ucha.

 

wtorek, 22 września 2009
7. Hala przylotów

my wszyscy dedale.
jednak.


 
1 , 2 , 3 , 4