Archiwum
Zakładki:
zBLOGowani.pl

Wpisy z tagiem: Jarosław Kaczyński

środa, 14 grudnia 2011
Wschód jest czerwony

Marsz Niepodległości i Solidarności obserwowałem przez monitor, choć chyba wolałbym to cudo na żywo. Bo to był długi marsz. Są jednak na świecie ludzie, którzy nie przyjmują do wiadomości, że Polska leży między Niemcami a Rosją. Przewodniczącego uniosło. Roztoczył wizję planetarnej potęgi ciemiężonego narodu nad Wisłą, nowych Chin. Tego trzeba nam było, tej konsolacji. Nie od morza do morza, ale od oceanu do oceanu, z granicą na Uralu. Tym samym Przewodniczący obok Lema stanął na panteonie najwybitniejszych polskich twórców science-fiction.

(Tłum: Jarosław! Jarosław! Jarosław! Ach jakby cieszył się Iwaszkiewicz słysząc to skandowanie.)

Jak się poszuka głębiej, to nawet dla Przewodniczącego można nieco poezji znaleźć. Miałem napisać coś o polach ryżowych Ważyka, ale wolę zaczerpnąć u źródła. Jako posiadacz karnetu na Festiwal Pięciu Smaków bardzo doceniam Przewodniczącego wizje.

東方紅,太陽升。
中国 出 了 个 毛泽东.中國出了個毛澤東。

他 为 人民 谋 幸福,他為人民謀幸福,

呼 尔 嗨哟, 他 是 人民 大 救星!呼爾嗨喲,他是人民大救星!


毛主席, 爱 人民,毛主席,愛人民,

他 是 我们 的 带路 人,他是我們的帶路人,

为了 建设 新 中国,為了建設新中國,

呼 尔 嗨哟, 领导 我们 向 前进!呼爾嗨喲,領導我們向前進!


共产党, 像 太阳,共產黨,像太陽,

照到 哪里 哪里 亮,照到哪裡哪裡亮,

哪里 有了 共产党,哪裡有了共產黨,

呼 尔 嗨哟, 哪里 人民 得 解放!呼爾嗨喲,哪裡人民得解放!


(Przy tłumaczeniu dokonałem od razu aktualizacji tekstu, żeby 10 stycznia można było już śpiewać: Wschód jest czerwony, / Wschodzi słońce. / Polska ziemia wydała Jarosława, / On jest radością naszego ludu. / Hura! On jest ludu wielkim zbawicielem! // Przewodniczący Jarosław kocha lud, / Jest naszym przewodnikiem, / By zbudować nową Polskę. / Prowadź nas naprzód!// Prawo i Sprawiedliwość jak słońce / Rozświetla naszą drogę, / Rozjaśnia nasz dzień. / Tam, gdzie Prawo i Sprawiedliwość / Tam lud jest wyzwolony!)

(źródło tekstu: en.wikipedia.org)

środa, 30 listopada 2011
Autora bloga myśl nieoswojona

Autor bloga włącza się do debaty publicznej. Śniło mu się, że krytykował własny rząd w prasie jakiejś republiki bananowej. Wyrzuty sumienia jego, przyszłego rzeczywistego tajnego radcy dworu, nie dawały mu wstać do pracy.

Dlatego też autor bloga postanowił pochwalić ministra spraw zagranicznych, że wreszcie przemówił i powiedział, co już dawno powinno zostać powiedziane, a przez co apopleksji i ślinotoku dostają byli i obecni wyznawcy Jarosława Wybawcy. Oglądanie ich ślinotoku jest miodem na autora bloga obolałe serce.

Niemniej największy cios zadał wyznawcom Jarosława Wybawcy niejaki Joseph Ratzinger, który - warto zwrócić uwagę, że to Niemiec! - okazał się nie być katolikiem, popierając abolicję. A co udowodnił Jarosław Wybawca - wzór katolika jak metr z Sèvres, prawdziwy polski katolik karę śmierci popiera, ba własnoręcznie by zapadnię otworzył, stos podpalił, spust nacisnął. Tutaj (dla dorosłych) można zobaczyć jaka to dla prawdziwego katolika przyjemność. (A w wolnych chwilach prawdziwy polski katolik jeszcze się nauczaniem papieskim, prawdziwego papieża, podeprze lub podetrze.)

Od spisku niemieckiego, od kodeksu łagodnego, od Berlina Wschodniego i Zachodniego, Ciebie prosimy! - Wybaw nas, Jarosławie!

poniedziałek, 09 maja 2011
Piłki

Arkan: przypadek z akt, fan futbolu, kibic, patriota. Za krzyż i za orła. O nim mógłby mówić biedny chory pan i "Gazeta Polska", że to cnót wzór. Gdy śpiewa hymn - dreszcze, gdy woła do boju - testosteronowy orgazm, niestety

prawdziwych kibiców poznaje się dopiero, gdy dorzynają Bośniaków, Chorwatów, Serbów (niepotrzebne skreślić).
(Piłka nożna jest mi obojętna. Czyn narodowy budowy stadionów, jak i czyn ich zamykania bawi mnie. Por. np. Grunwald. Jednakże gloryfikacja łysego półgłówka, co rzuca ku...mi, jako wzoru patrioty, działa na mnie jak palce w gardle. Całe szczęście to pokolenie, któremu nie przypadł karabin. W wojnie prawdziwych Polaków - tych od brzóz, krzyża i namiotu - z rozumem, rozum po raz kolejny przerypał do zera.)
niedziela, 17 kwietnia 2011
Wielki Tydzień

Ten pepeszą by. Tych o świcie. Tamta piersią krzyża. Ten znowu spi.....aj.
Tamtych powiesić by (och Rymkiewiczu!). Tę ziemię odnowi. Temu Jarosław, Jarosław.

Najbliższe spotkanie z mesjaszem już dziesiątego o ósmej. Jemu Jarosław, Jarosław.

Ewangelia na potrzeby Polaków (wydanie poprawione): wonczas nakazał wrogom wydłubać oczy a krzyżem lać prosto po gębach.


(Cały czas rozmawiamy wyłącznie o wielkich wartościach. Im większych, tym lepiej.)
piątek, 01 kwietnia 2011
Państwo pogrążone w głębokim

W teatrach tylko smutne sztuki albo lepiej bez sztuk. Telewizja też smutna albo bojkot. Smutny pan umyślnie celebruje smutek do końca życia co miesiąc pod pałacem, w którym nikt nie mieszka (a wszystkie putta patrzą w jedną stronę). Smutne syreny nad ranem obudzą mieszkańców.

W Lu. smutny plac z drabinkami i psimi kupami będzie teraz nosił imię. Smutne pieski lewą nóżkę będą podnosiły na cześć, pod kątem czterdziestu pięciu stopni.

 

wtorek, 01 marca 2011
Papieskie

Jak już Mu przypną aureolę, to będą się modlić w bazylice nieboskiej o przychylność nieba.

W pierwszych rzędach biedny chory pan, który sączy nienawiść, będzie bił się w cudze piersi. Obok dumne stado wyznawców odśpiewa Bogurodzicę. Nic to, że oblewają pomyjami, nic, że kłamią, że krzyż jest substytutem pomnika. Religia na użytek politycznych waśni z dużą dozą niezdrowej egzaltacji. Bóg przecież też jest Polakiem i też głosowałby na to, co miłuje (por. Ps 33, 5a).

Jak już Mu przypną aureolę, to łatwiej będzie Nim zatykać usta. W końcu są bardziej papiescy od Niego i zawsze o tym krzyczą.

 
1 , 2 , 3 , 4